Raidsonic | ICY BOX IB-1816M-C31 External Type-C enclosure for M.2 NVMe SSD | Black
- TootjadRaidsonic
- Mudel: IB-1816M-C31
- Saadavus: 5
-
27€
Raidsonic | ICY BOX IB-1816M-C31 External Type-C enclosure for M.2 NVMe SSD | Black
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Eritunnused | Interface to host computer: USB 3.1 (Gen 2) Type-C , up to 10 Gbit/s Supports PCIe 3.0 x2 transfer rate of up to 1000 megabyte per second M-Key socket for NVMe SSDs, 22x30/42/60/80 mm Housing made of high-grade aluminium LED for power and access Supports |
| Gross depth (mm) | 100 mm |
| Gross height (mm) | 200 mm |
| Gross weight | 0.204 kg |
| Gross width (mm) | 25 mm |
| Net weight | 0.137 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 3456 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 66.00 g |
| Plastic (No PET) | 1.00 g |
| Producer | Raidsonic |
| Producer product name | ICY BOX IB-1816M-C31 External Type-C enclosure for M.2 NVMe SSD |
| Tare weight (kg) | 0.067 kg |
| Värv | Black |
| Volume (m3) | 0.0005 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |
Sildid: raidsonic icy box ib-1816m-c31 external type-c enclosure for m2 nvme ssd black, ib-1816m-c31, raidsonic, lisaseadmed




